1950 - frs'nin temeli Ticaret Basımevi adıyla Bandırma'da atılıyor. Ticaret Basımevi o yıllarda matbaa işleri yanında sahibi olduğu Ufuk Gazetesi'ni yayınlamakta.
1960 -
Süratle gelişen matbaa, daha geniş bir iş ortamına, İstanbul'a taşınıyor ve ileriki yıllarda bir markaya dönüşecek yeni ismini alıyor: Sayılı Matbaa.
1968 -
Baskı kalitesi ve mükemmel servisi kadar, yenilikçi / çağdaş iş anlayışı, matbaanın sektörün önde gelen isimlerinden olmasını sağlıyor.
Zamanın en seçkin firmaları bu özellikleri nedeniyle en önemli işlerinde "Sayılı"yı tercih ediyorlar. Bu firmalardan birisi olan - titizliğiyle ünlü - Odeon'la yıllarca sürecek beraberlik siyah-beyaz bir 45'lik zarfıyla bu yıllarda başlıyor.
Matbaa, eşsiz ürünler vereceği sektöre bu küçük adımla giriyor!
1978 -
Matbaa, mükemmel kalitesini, üst düzey bir tasarım anlayışıyla birleştirerek özgün takvimler üretiyor.Titizlikle seçilmiş konuları, eşsiz baskı kalitesi ve çarpıcı tasarımlarıyla büyük beğeni kazanan takvimler, Grafikerler Meslek Kuruluşu tarafından iki yıl üst üste 1.'likle ödüllendiriliyor.
1987 -
Yılların tecrübesi, genç bir yapıdaşekilleniyor. Bundan böyle matbaa, ileri teknoloji ve çağdaş yönetim anlayışıyla, frs olarak anılacak.
1999 - frs
gelişimini sürdürüyor ve sektörün en saygın sitesine, MAS-SİT'e taşınıyor.
Amaç, daha iyi hizmet!
2005 - frs, ulaştığı Avrupa düzeyindeki kalitenin karşılığıni alıyor. Dünyanın en bilinen kağıt markalarından olan Sappi, frs'nin "Anatolia" takvimine "tasarım, konsept, baskı" ölçütlerini gözeterek, "European Printer of the Year" ödülü veriyor. Uluslararası bu saygın ödül, diğerleri gibi, frs'nin gururu oluyor.
2011 - frs
, "New Model Army" adlı İngiliz grubunun 30. yıl setini yaparak ihracat yapmaya başlıyor.
2018 - frs
'nin ürettiği "Nick Cave and the Bad Seeds / Lovely Creatures" seti Grammy ödüllerinde "En İyi Özel Limitli Ambalaj" dalında aday oluyor.